Strony

Zagórzanka

Zagórzanka lub jak kto woli Zagórska Struga czy też Koleczkowska Struga - jej 5 km odcinek położony w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w okolicach Rumi był świadkiem mojego niedzielnego spaceru, Wijąca się wśród lasu struga, pokonująca różne progi, czy to w postaci pni drzew czy też kamieni swym szumem zagłuszała moje kroki.
Dużo w tych terenach, z uwagi na to, że jest to park, dzikości. Sprawia wrażenie pozostawionego swojemu losowi, mnóstwo powalonych drzew, butwiejących liści. Latem jest tu ciekawiej, pewnie dlatego, że część zakryta jest zielonymi liśćmi przed wzrokiem wędrowca.
Na pniach można znaleźć ciekawe okazy huby.Wiosna jeszcze chyba tutaj nie zajrzała, Jedynie kwitnąca leszczyna wskazuje, że czas się budzić z zimowego snu.


I tak wsłuchując się w nieśmiało śpiewające ptaszki dotarłem do zabudowań leśnictwa Piekiełko.Jeszcze spojrzenie na łąki nad dalszym odcinkiem Zagórskiej Strugi i czas było wracać.Wyobraźcie sobie jak ciekawie tu jest latem i na początku jesieni. Ale obiecuje Wam wrócić tu i zdać relację.