Strony

Kościeliska

Dolina Kościeliska - dolina sięgająca głównej grani Tatr. Bardzo lubię tą dolinkę, może z uwagi na to iż była pierwszą, którą odwiedziłem będąc jeszcze bardzo młodym człekiem. I to z jej perspektywy spojrzałem na góry.
Urlop krótki nie mogło jej zabraknąć w programie spacerowym :)
Pogoda ma ogromny wpływ na ogląd gór, z nią związane jest światło. A światło ma nie bagatelny wpływ na fotki. Warunki w niej panujące pokazały mi, że jeszcze muszę się wiele uczyć.
Gdy tylko dojeżdżaliśmy do Kir zaczął prószyć a potem padać śnieg, który towarzyszył nam prawie przez całą wycieczkę,W takich warunkach zdjęcia są prawie czarno-białe i może w takiej konwencji powinienem je obrobić.
I tak dotarliśmy do schroniska. Był czas na posiłek i gorącą herbatę.


A potem decyzja by pójść dalej w kierunku Smreczyńskiego Stawu, pogoda się troszkę poprawiła.


A ten widok wynagrodził trud podejścia


Gdy tak się wypogodziło, wróciła nadzieja na ciekawe fotki w samej Kościeliskiej.Lecz z każdym krokiem, z każdą minutą pogoda się pogarszała. W pewnym momencie śnieg padał tak intensywnie, że ledwie widać było ścieżkę, dobrze, że prawie nie wiało.I takim widokiem na zniszczone przez halny zbocze Kościeliskiej trzeba się było pożegnać z foceniem, głęboko schować aparat i nie wiele widząc wracać do Kir.